Naukowcy z UMCS zdobywają nagrody za innowacyjne kosmetyki na InnoWings

Naukowcy z UMCS zdobywają nagrody za innowacyjne kosmetyki na InnoWings

W laboratoriach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej powstał nowy, innowacyjny kompozyt oparty głównie na diatomicie, czyli ziemi okrzemkowej. Ten naturalny składnik, posiadający unikalne właściwości antybakteryjne, został połączony z bursztynem oraz białkami fitokeratyny i kolagenu. Prof. Małgorzata Wiśniewska z UMCS podkreśla, że opracowany przez ich zespół kompozyt może znacząco wpłynąć na kondycję włosów, dzięki zawartym składnikom regenerującym.

Ziemia okrzemkowa wypełnia kompozyt, wzmacniając go oraz zapewniając działanie antybakteryjne. Kwas bursztynowy, pochodzący z bursztynu sprzed 45 milionów lat, regeneruje włosy, wzmacniając cebulki i chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem UV. Fitokeratyna i kolagen natomiast odgrywają kluczową rolę w odbudowie włosów, nadając im siłę i elastyczność. Całość składa się na innowacyjny szampon w formie kostki, który został opracowany we współpracy z firmami kosmetycznymi z Ukrainy.

Międzynarodowa Wystawa Wynalazków i Technologii InnoWings 2024 promuje innowacyjne projekty w różnych dziedzinach, a tegoroczne jury skupiło się m.in. na zdrowiu społeczeństwa oraz gospodarce o obiegu zamkniętym. To miejsce, gdzie nowoczesne rozwiązania spotykają się z uznananiem i wsparciem.

Co sądzicie o tym innowacyjnym kompozycie pielęgnacyjnym? Czy widzicie potencjał w naturalnych składnikach dla zdrowia i urody włosów? Dajcie znać w komentarzach!

Czytaj dalej

Autor

  • Doświadczona kosmetolog z tytułem magistra, specjalizująca się w pielęgnacji skóry i kosmetologii estetycznej. Z pasją do odkrywania nowoczesnych technologii i metod w branży beauty, nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach. Autorka wielu artykułów eksperckich, które pomagają kobietom dbać o zdrowie i urodę. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdej klientki

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *